Temsilcisi olduğumuz, KBA-Flexotecnica, yeni NEO XD8_LR HYBRID CI flekso baskı makinesini Drupa 2016’da sergiye çıkaracak.

Koenig & Bauer Grubu’nun (KBA) bir üyesi olan KBA-Flexotecnica, yeni CI flekso NEO XD LR HYBRID’i Drupa 2016’da KBA standında (salon 16, stand C47-1) sergileyecek. Makine, solvent ve su bazlı mürekkeplerin yanı sıra UV-LED ve EB gibi mürekkep sistemleri için tasarlanmıştır.

NEO XD’de göreceğiniz son teknoloji teknik çözümlerden bazıları;

- Maksimum hızda mükemmel basım kalitesini sağlayan, vibrasyonun etkisini minimize etmek için tasarlanan yeni ultra sıkı baskı ünitesi, aniloks ve klişe sleevelerinin, geniş film enlerinde ve büyük baskı tekrarı ölçülerinde bile daha kolay ve daha hızlı değiştirilebilmesi imkanı sağlayan yeni ergonomik dizayn.

- Yeni dizayn edilen sistemi sayesinde, baskı istasyonları arası kurutucuların kolay çıkarımı ve doktor blade sistemine bağlanan tüm mürekkep hortumlarını ve bunlara ait bağlantı parçalarını operasyon alanından çıkaran   PIPELESS ( hortumsuz) doctor blade sistemi, bakımı daha kolay ve hızlı hale getirmektedir.

-NEO XD, makinenin otomasyonunu ve kontrol sistemlerini daha etkin ve kullanımı kolay hale getirmek için dikkatle seçilen bir dizi yeni elektronik çözümle donatılmıştır. Veriler ve operasyon için kullanılan son nesil dokunmatik paneller, kullanıcıların,  makinenin kontrol sistemiyle daha kolay etkileşimine olan talebine yönelik bir yenilik olarak göze çarpmaktadır.

- NEO XD LR’nin üst grubu, CI flekso baskıda halihazırda popüler olan tüm mürekkep ve kurutma sistemleri için tasarlanmıştır. Bu nedenle makine,  solvent ya da su bazlı mürekkeplerden UV-LED ve EB mürekkeplerine kadar geniş yelpazede mürekkepler ile baskı yapmaya uygundur.

- En son nesil elektrik ve elektronik bileşenlerini içeren yenilenen ESP (enerji tasarrufu paketi), yeniden tasarlanan hava re-sirkülasyon ağı ile gelişen ventilasyon sistemi ve entegre son teknoloji viskozite kontrollü yeni otomatik yıkama sistemi, en düşük enerji tüketimi ile maksimum üretim performansı sağlamaktadır.

Makineyi yakından incelemek ve KBA-Flexotecnica ürünleri ile ilgili bilgi alışverişi için standımıza bekliyoruz.

HOL 16, STAND C47-1